FAQ

Samo pudło, nawet najlepszej jakości, nie zagwarantuje, że produkt dotrze do celu bez uszkodzenia. Dlatego należy dobrać odpowiednie zabezpieczenie wewnątrz opakowania. W zależności od rodzaju produktu funkcję zabezpieczeń pełnią między innymi:

 • kratownice i przekładki tekturowe
 • przekładki typu „plaster miodu”
 • wypełniacze piankowe i styropianowe
 • papiery pakowe
 • poduszki i maty powietrzne
 • maty tekturowe
 • wełna drzewna (wiórki drewniane)

Kiedy pojawia się potrzeba opakowania produktu, na starcie stawiamy sobie pytanie: jakie opakowanie wybrać? W naszej ofercie znajdują się opakowania tradycyjne i niestandardowe – przygotowywane na życzenie klienta. Aby ułatwić podjęcie decyzji, przygotowaliśmy bazowy poradnik o opakowaniach dostępnych w magazynach MARGO PACK i tekturze, z jakiej przygotowujemy dla Państwa produkty.

Pudła klapowe

Najpopularniejsze i najchętniej wybierane opakowanie z tektury falistej, nazywane również american boxes lub RSC. Szczególnie cenione jako opakowania do transportu i magazynowania.

Co je wyróżnia?

 • złożenie i rozłożenie nie sprawia żadnych trudności
 • łatwe do magazynowania
 • brak kosztów przygotowania produkcji
 • ekonomiczne rozwiązanie

Opakowania fasonowe (wykrojnikowe)

Opakowania wykonywane według indywidualnych potrzeb klienta. Wykorzystywane najczęściej jako opakowania jednostkowe.

Co je wyróżnia?

 • możliwość dopasowania do nietypowego kształtu produktu
 • estetyczny wygląd
 • dokładność wymiarów

Projekty opakowań oraz nadruków

Nasz Dział Projektowania jest w stanie przygotować najróżniejsze rozwiązania dopasowane do specyficznych potrzeb Państwa produktu. Pomoże w doborze odpowiednich parametrów tektury tak, żeby pudła w 100% zabezpieczały każdy zapakowany towar. Na specjalne życzenie klienta wykonujemy również projekty 3D.

Zarówno opakowania klapowe, jak i fasonowe mogą zostać poddane kaszerowaniu. Kaszerowanie to forma uatrakcyjnienia opakowania za pomocą naklejenia na niego zadrukowanego offsetowo arkusza – logotypu firmowego, zdjęcia lub dowolnej grafiki. Na każdym produkowanym przez nas opakowaniu możemy wykonać nadruk metodą flexograficzną.

Do produkcji opakowań stosujemy tekturę falistą, która w 100% może zostać poddana recyklingowi. Liczba warstw wpływa na specyfikację i spektrum zastosowań opakowań wykonanych z danej tektury.

Tektura dwuwarstwowa
Znajduje zastosowanie w transporcie jako ochrona mebli, produktów szklanych i materiałów budowlanych.

Tektura trójwarstwowa
Wykorzystywana do produkcji opakowań oraz jako przekładka. Podstawowe rodzaje: FALA E (zwana popularnie mikrofalą), FALA B i FALA C.

Tektura pięciowarstwowa
Stanowi kombinację fal: B+C i B+E. Używana do długoterminowego magazynowania produktów i opakowań wielkogabarytowych przedmiotów o większej masie, np. maszyn, urządzeń oraz mebli.

Tektura siedmiowarstwowa
Stosowana do produktów o szczególnie dużej masie. Może być używana jako alternatywa dla pojemników drewnianych, palet skrzyniowych i zbiorników.

Oczywiście! W tym celu polecamy zapoznać się z ofertą naszego sklepu na Allegro.

Dla opakowań dostępnych w magazynie jest to kilka sztuk, natomiast dla opakowań szytych na miarę ich liczba uzależniona jest od wielkości: przykładowo opakowania duże ok. 200 szt., średnie 500 szt., małe 1000 szt.

Dla projektów indywidualnych czas oczekiwania potrwa do 12 dni roboczych. Opakowania dostępne w magazynie wysyłamy natychmiastowo.

Proszę śmiało zgłaszać do nas pomysły na opakowania! Wykonamy niestandardowy karton pod warunkiem, że zamówienie będzie opiewało na minimalną liczbę opakowań niezbędną do realizacji zlecenia.

Rodzaj tektury dobierany jest indywidualnie w zależności od zawartości opakowania, jego wagi, sposobu składowania (liczba sztuk w stosie), miejsca składowania (magazyn, chłodnia), sposobu transportu (fracht lądowy, morski). Nasza załoga służy pomocą i indywidualnie konsultuje wszystkie projekty. W trosce o Państwa spokój i bezpieczeństwo transportowanych produktów stosowane u nas tektury posiadają odpowiednie deklaracje i atesty.

Z cenami można zapoznać się po wejściu na nasze konto Allegro, użytkownik: ekopakownia. Przy większych zamówieniach sugerujemy kontakt z naszym zespołem, który przygotuje indywidualną ofertę.

Tak, 100% wykorzystywanej przez nas tektury podlega recyklingowi.

Z przyjemnością podejmujemy się takich wyzwań! Zachęcamy do kontaktu, by wspólnie omówić wizję projektu.

Tak, firmę Margo Pack znajdą Państwo w Przeworsku przy ulicy Głębokiej 32. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Oferujemy transport własny, pomoc w znalezieniu firmy transportowej oraz odpowiedniej obsługi kurierskiej.

Go to Top